CERINTE POST

  • NIVEL STUDII: studii superioare in domeniul mecanic
  • SPECIALITATEA: inginer
  • VECHIME IN MUNCA: peste 5 ani
  • EXPERIENTA IN POZITIE: minim 2 ani
  • CURSURI DE SPECIALITATE: constituie avantaj participarea la cursuri de analiza costuri,
  • LIMBI STRAINE: engleza / franceza – nivel mediu
  • APTITUDINI SPECIALE: Office, Outlook, Permis auto categ B
  • ATITUDINEA NECESARĂ DE OCUPARE A POSTULUI: proactiva, cu initiativa

RESPONSABILITATI

  • Gestioneaza baza de date a utilajelor din dotarea societatii.
  • Asigura gestionarea parcului de utilaje al societatii, inclusiv inchirierea utilajelor proprii catre terti precum si inchirierea utilajelor de la terti.
  • Realizeaza rapoarte de analiza costuri si vine cu propuneri de imbunatatire a activitatii
  • Asigura corectitudinea inregistrarii datelor in sistemul de gestiune
  • Intocmeste analize si rapoarte privind gradul de utilizare al parcului auto si utilaje
  • Intocmeste planificarea saptamanala a activitatii la nivel de societate (echipamente, productie industriala, echipe).
  • Solicita saptamanal de la Responsabilii de mecanizare din agentii informații cu privire la indisponibilitățile provizorii, reviziile în curs și viitoare (inclusiv durata indisponibilității pentru a putea anticipa data la care utilajul va fi disponibil).
  • Săptămânal, realizează și transmite către Directorii de Agentii și către Directorului Mecanizare, până cel târziu vineri la amiază, o planificare cu ocuparea teoretică pentru următoarele două săptămâni. Această planificare este completată cu ajutorul informațiilor obținute de la Responsabilii de mecanizare din agentii. Această planificare o modifică în caz de intemperii sau de schimbări neașteptate.
  • Intocmeste si tine la zi baza de date cu utilajele din dotarea societatii;
  • Intocmeste fisele tehnice pentru mijloacele de mecanizare care sunt propuse in vederea participarii la licitatii de lucrari;
  • Tine evidenta cheltuielilor efectuate;
  • Tine evidenta lunara a activitatii utilajelor care efectueaza prestatii in santierele societatii;
  • Verifica efectuarea corecta a pontarii mijloacelor de mecanizare, de catre responsabilii punctelor de lucru impreuna cu Responsabilii de mecanizare din agentii;
  • Intocmeste dosare pentru fiecare utilaj din dotarea societatii cu evidenta (istoricul) facturilor cu piese de schimb si reparatii pe fiecare centru de cost in parte;
  • Asigura evidenta contractelor ce tin de Departamentul Mecanizare.
  • Participa la inventarierea anuala a mijloacelor fixe si a obiectelor de inventar.
  • Intocmeste si actualizeaza datele cu privire la echipamentele din dotarea societatii (caracteristici tehnice, date expirare CASCO, RCA);
  • Se asigura de actualizarea la zi a politelor RCA, CASCO echipamente, inclusiv pentru echipamentele nou intrate in parc;
  • Centralizeaza evidenta echipamentelor in ceea ce priveste alimentarea cu carburant, ore/zile functionare, consumuri realizate si prestatii efectuate pe fiecare utilaj in parte si pe fiecare Agentie/Sector in parte;
  • Completeaza la zi baza de date tehnice a utilajelor
  • Raspunde cererilor de utilaje efectuate de Responsabilii de mecanizare, si se asigura de utilizarea la capacitate maxima si de transferul coerent intre agentii a utilajelor proprii.

ABILITATI

  • Proiecte variate
  • Mediu de lucru colaborativ
  • Dezvoltare profesională continuă
  • Pachet salarial competitiv și bonusuri de performanță
  • Tichete de masa
  • Decontare transport (Metrorex+STB)
  • Fructe@birou
  • Short Friday
  • Bookster
  • Abonament clinica medicala